Цілий грудень був затьмарений прискіпливими перевірками на митниці США, що призвело до повернення деяких контейнерів із консолідаціями. Таке підвищення пильності може бути повʼязане з майбутньою інавгурацією, а також збільшенням випадків займання і вибухів посилок у транспортних хабах в усій Європі. Неодноразово відзначалися ситуації, коли посилка проходить митну службу країни відправлення, але її блокує митниця США як країна-одержувач.
На жаль, ми не маємо детальної інформації про те, що саме є причиною повернення в кожному випадку: митниця не виходить на контакт і не повідомляє про причини свого рішення. Однак ми зібрали всю доступну інформацію та пропонуємо вашій увазі список рекомендацій щодо оформлення ваших відправлень:
- Вироби, заборонені до пересилання:
- Обовʼязково ознайомтеся зі списком заборонених до пересилання товарів на цій сторінці: https://seller-online.com/prohibited-products/. Він містить як товари, заборонені до відправлення з України, так і вироби, заборонені до ввезення на територію США. Ці списки не є ідентичними! Тобто деякі товари випустить митниця України, але може не прийняти митниця США.
- У жодному разі не надсилайте товари, виготовлені з частин зброї! Вироби з гільзами, патронами, частинами стволів, снарядів тощо категорично заборонені до пересилання. Так само не можна відправляти товари у формі зброї та її частин: навіть деревʼяний пістолет може стати причиною зупинки контейнера під час проходження через сканер.
- Також заборонені до пересилання сухоцвіти, частини рослин, насіння трав і квітів: їх не повинно бути ні у виробах, ні в оформленні відправлень (наприклад, ущільнювач, рамка тощо).
- Алкоголь та алкоголевмісні рідини, включно з парфумами, не можна пересилати.
- Цукерки, жуйки, шоколадки не можна пересилати ані як товар, ані як «подарунки», «сувеніри» чи «доповнення» до основного виробу.
- Не приймаються до пересилання будь-які рідини, включно з шампунями, кондиціонерами (повноформатними чи пробниками), чорнилом для ручки, косметичними рідинами, рідкими масками для обличчя, кремами для рук тощо.
- Медикаменти в будь-яких формах також не можна відправляти.
- Правила опису товарів:
- Декларуйте кількість товарів правильно. Якщо посилка містить два предмети, в назві товару вказуйте: «товар, кількість — 2 предмети», а не «набір з 2 предметів» і не «2 предмети».
- У разі, якщо виріб складається з декількох частин з різних матеріалів, зазначайте код УКТЗЕД кожної частини окремо. Наприклад, якщо ви надсилаєте перуку зі штучного волосся на підставці, необхідно декларувати як перуку, так і саму підставку, як вироби, виготовлені з різних матеріалів, що проходять за різними УКТЗЕД.
- Декларувати потрібно й вкладення, які додаються до посилки як подарунок: маленькі іграшки, магніти, наліпки, додатковий набір кріплень, брелок тощо. Кожен із них повинен мати власний код УКТЗЕД і коректний опис.
- За можливості вказуйте в найменуванні товару важливу інформацію про нього. «Дитячі іграшки із пластику» , «жіночі сукні з 60% бавовни 40% поліестеру» — приклад правильного декларування.
- Такі описи, як «parts», «daily necessities», «see commercial invoice», «custom order», «part number 123456», «accessories» або «personal use» не відповідають вимогам Митно-прикордонної служби США щодо необхідної чіткості.
- Опис виробу, найменування та код УКТЗЕД мають відповідати одне одному: м’яка іграшка з назвою «інтер’єрний об’єкт», описом «частина», «коробка» чи «сувенір» і кодом дерев’яної фігурки викличе сумніви з боку митного офіцера.
- Правила пакування товарів:
- В консолідацію не потрібно вкладати інвойси: опис товару у продажу у вас не відповідатиме митному. Це викличе питання з боку митниці і вантаж можуть повернути.
- Якщо ви не використовуєте стікери з номерами посилок, підписуйте посилки тільки номерами посилок та ініціалами одержувача. Імена та прізвища одержувачів також можуть викликати питання. Саме з цієї причини ми змінили формат стікерів і більше не вносимо в них ім’я та прізвище одержувача.
- На виробах не має бути написів «Зроблено в Криму / Донецьку / Луганську»; також, можливо, не варто вказувати місцем створення Запоріжжя, Херсон та відповідні області. Звісно, на товарах також не має бути зазначено «зроблено в Росії, на Кубі, в Ірані» тощо.
- Зверніть увагу на наявність бирок, пломб, акцизних марок тощо. Не повинно виникнути ситуації, коли товар описується як «біжутерія», і водночас позначений биркою або містить чек чи сертифікат, який підтверджує, що це срібло / золото / коштовне каміння.
На жаль, цей список наразі неповний і не може бути остаточним. Щодня ми стикаємося з новими, унікальними та вигадливими товарами, способами описів, спробами обдурити систему і відправити абсолютно невідповідні для пересилання вироби. Однак сподіваємося, що ця інформація допоможе продавцям коректно оформлювати дозволені товари, а митниці – швидко та ефективно пропускати консолідації з такими виробами.
Аби не залежати від настрою митних офіцерів і не перейматися термінами доставки кожної посилки, ми рекомендуємо продавцям користуватися послугами складу. Ви можете відправити туди на зберігання будь-яку кількість свого товару (від 1 одиниці), і користуватися перевагами швидкої доставки по США та всьому світу за вигідними тарифами. А для товару, який потребує персоналізації ─ до ваших послуг наші верстати. Гравірування, лазерне різьблення, тиснення, виготовлення виробів з наших матеріалів за вашими макетами прямо на місці ─ ми раді запропонувати вам ці та багато інших опцій виробництва і персоналізації. Звʼяжіться з нами та обговоріть варіанти співпраці вже сьогодні.